Wszystko zaczęło się od wspaniałej czwórki …


O filmach, książkach i muzyce mogłabym rozpisać się bardzo szeroko. Wymienić te, po których nie mogłam usnąć, dla których zarywałam całe noce i które nie chciały mnie po prostu zostawić w spokoju. Ale to jednak muzyka wywarła na mnie największy wpływ i zawsze towarzyszyła mi w najważniejszych momentach mojego życia …


O The Beatles słyszałam już w podstawówce, ale dopiero z początkiem liceum zetknęłam się z utworem wydanym grubo po rozpadzie zespołu i śmierci Lennona – „Free as a bird”. I to właśnie on spowodował, że następnego dnia pobiegłam po świeżo wydaną antologię, jeszcze na kasetach. A po tym się zaczęło … zbieranie kolekcji płyt, połykanie niemal każdej dostępnej biografii zespołu, nagrywanie filmów (bo ściągać wtedy można było jedynie ubrania i prace klasowe), wyklejanie ścian plakatami a piórnika cytatami. Z czasem z zespołu przerzuciłam się na karierę solową Lennona i jego poczynania artystyczne z Yoko Ono. Nie było prawdopodobnie rzeczy, której bym o nich nie wiedziała (książki pochłaniałam dodatkowo w j. niemieckim i angielskim) a koncerty odtwarzałam do zdarcia taśmy. Całe to szaleństwo trwało mniej więcej do matury. Dziś pozostał sentyment i masa wspomnień.
Studia rozpoczęły kolejną fascynację, tym razem muzyką elektroniczną. Nie ograniczałam się już do jednego wykonawcy a to głównie dzięki mężowi, który co rusz podsuwał mi coś nowego do przesłuchania. Lata studenckie od zawsze będą mi się kojarzyły z takimi twórcami jak: Orbital, Daft Punk (nagrali wiele świetnych rzeczy przed „Get lucky” ;)) , Fatboy Slim, Underworld, czy The Chemical Brothers. Utwory wyjątkowe i przeróżne: od spokojnych, relaksujących, po żywe, dodające energii. 


Pytanie za sto punktów: w jakim filmie z Angeliną Jolie wykorzystano ten utwór? 🙂


Pisząc pracę magisterską (czasami jak burza, czasami w bólach), natknęłam się na utwór „All I Need”. Zachęcona pięknymi dźwiękami, nabyłam w niedługim czasie cały album zespołu Air „Moon Safari” – liryczny, porywający, idealny na długie godziny przed komputerem. 
Choć mi samej ciężko w to uwierzyć, już parę ładnych lat minęło od czasu zakończenia studiów, a ja muzycznie tkwię głównie w przeszłości. Lubię powracać wspomnieniami do minionych lat i pewnych wydarzeń. Tak samo, jak lubię odkrywać znaną muzykę na nowo. I przypominać sobie, dlaczego kiedyś tak bardzo mnie urzekła. 

A ostatnimi czasy podryguję do utworów rześkich, pozytywnych, u których źródeł leży – mam wrażenie – dobra zabawa i żart: „Get lucky”, „Blurred Lines” czy przeróbka już nie tak młodego „Dance with me”. Zresztą, kto mnie zna to wie, że nigdy nie lubiłam słuchać smutasów 🙂 A w razie wielkiej potrzeby zostaje zawsze stary dobry „November rain”. 
Wpis powstał w ramach projektu autorstwa Urszuli Phelep, o którym więcej tutaj. Zapraszam na wcześniejsze wpisy wyzwania: „Skąd się wzięła piwnooka?”, „Bloguję, bo …”, „Piwnooka i jej 20 rzeczy wartych wspomnienia”.

(zdjęcie: www.judi3.ch, filmy: www.youtube.com)
Previous Piwnooka i jej 20 rzeczy wartych wspomnienia.
Next Piwnooka & Co. na co dzień :)

Suggested Posts

Nasze wakacyjne nowości książkowe, które pokochały dzieciaki.

W biały dzień wyniosłam je z sklepu!

Szybkie śniadania na zabiegane poranki!

Bolesne karmienia, czyli co zrobić, gdy dziecko gryzie podczas jedzenia?

Blog roku, czyli kto pływał bez majtek.

Co ta dziewczyna ostatnio wyprawia, to się w głowie nie mieści!

1 Comment

  1. 18 lipca 2014
    Odpowiedz

    OOO 🙂 tez uwielbia muzyke i tez ciagle mi towarzyszy 🙂
    https://crossstitchandbracelets.blogspot.com/

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *