DIY: Kalendarz Adwentowy.


Punktualnie na rozpoczęcie wielkiego odliczania, jest i moja propozycja kalendarza adwentowego. Jako szkielet posłużyła mi druciana choinka, którą zakupiłam w sklepie amazingdecor. Wtedy nie wiedziałam jeszcze, że powstanie z niej kalendarz adwentowy. Ponieważ jednak można do niej doczepiać świąteczne kartki, świetnie odnalazła się i w nowej roli. Pozostałe rzeczy, które użyłam to papier do pakowania, kolorowe kartki, drewniane klamerki (do kupienia w Pepco lub w Empiku), klej i kredka. Z kolei zupełnie nie przydały mi się: sznurek naturalny, brokat, wstążka. Chciałam, aby kalendarz był prosty i dlatego odrzuciłam kilka dodatków.

Wykonanie całości zajęło mi około 2 godzin, z czego najwięcej czasu pochłonęło wycinanie i klejenie małych torebek. Do nich włożyłam malutkie karteczki z zadaniami na każdy dzień. Są to proste i wesołe pomysły zarówno dla 3-latka, jak i dla dorosłych. np.: “Zaśpiewaj piosenkę” albo “Zrób 10 przysiadów”.

Poniżej kilka zdjęć “making of” i efekt końcowy. Zapraszam 🙂

SONY DSC

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Previous Instrukcja obsługi noworodka.
Next Na śniadanie.

Suggested Posts

Dlaczego właściwie od lat usługuję mężowi?!

Na śniadanie.

Sentymentalna podróż w czasie.

Gdy walizka dostaje drugie życie …

Goshico poleca się na urlop (i nie tylko)!

Drugi miesiąc Niny.