NUKKA – sprytny komin dla mamy, taty i dziecka!


Czym jest Nukka? Najprościej mówiąc: to bawełniany komin, który wygląda niepozornie a kryje wiele praktycznych zastosowań. Z perspektywy mamy, która na codzień otacza się wieloma przedmiotami, to gadżet genialny!

Jego podstawową zaletą jest uniwersalność. Przydaje się od pierwszych dni życia dziecka a jego funkcje zmieniają się wraz z dorastaniem naszego malucha. Jeden wydatek, korzyść na lata! Czyż to nie jest fajne?

Nie sposób nie wspomnieć o wygodzie, jaką zapewnia. Po złożeniu zajmuje niewiele miejsca, zatem zmieści się w każdej torebce. Wychodząc z maluchem na spacer można go zarzucić na szyję a później używać według potrzeb.

A do czego się Nukka przydaje?

  • Może być sprytnym kocykiem, z którego mały wiercipięta się nie „wykopie”. Możemy malucha włożyć do środka a zawiązując koniec przy nóżkach, uzyskujemy śpiworek. Może być też otulaczem, ponieważ bawełna jest elastyczna i z łatwością można nią „zamotać” maluszka.
  • Nukka to sprytne okrycie fotelika samochodowego, wózka głębokiego i spacerówki. Komin jest elastyczny, dzięki czemu świetnie dopasowuje się do kształtów i rozmiarów. Wystarczy naciągnąć go np. na budkę i ochronić maluszka przed słońcem i wiatrem. I znów przydaje się jego uniwersalność! To rodzic decyduje, jak bardzo okryje dziecko. Jest to ważne zwłaszcza latem, gdy dostęp świeżego powietrza jest ważny. Z Nukką można zapomnieć o wieszaniu pieluszek i walce z parasolką – nawet silny wiatr nie zwieje jej z wózka 🙂

  • Nukka to również okrycie dla mamy podczas karmienia piersią a to w miejscach publicznych dla niektórych bywa niekomfortowe. Komin zarzucamy po prostu na ramię i zakrywamy siebie oraz dziecko. Jest wygodnie, bezpiecznie i do tego praktycznie – mała kieszonka w kominie pomieści smoczek, nakładki albo chusteczki.
  • Komin świetnie sprawdzi się jako okrycie krzesełka do karmienia, szczególnie gdy jadamy na mieście. Nie dość, że chronimy dziecko przed niekoniecznie czystym meblem, to jeszcze zabezpieczamy jego ubranie.
  • Nukka jest świetnym gadżetem na zakupy z dzieckiem. Dlaczego? Ponieważ zwykle sadzamy maluchy do wózków sklepowych a te są pełne bakterii i zarazków. Nigdy nie są czyszczone i codziennie używają ich setki osób, również chorych. Małe rączki dotykają brudnych powierzchni a następnie chwytają smoczek albo zajadają bułkę. Komin użyty jako okrycie wózka sklepowego, chroni przed brudem dziecko i dorosłego.

Temat brudnych wózków zalał Internet w 2011 roku, kiedy to wiele serwisów pisało o badaniach amerykańskich naukowców z Uniwersytetu Arizony. Wyniki pozwoliły na jeden nadrzędny wniosek: wózki sklepowe często są brudniejsze niż publiczne toalety! [1] [2] Nie dość, że zarazki i bakterie przenoszą “kierujący” wózkiem, to dodatkowo nieczystości zostawiają również dziecięce buty, wylane jogurty, soki, pozostawione paragony i ulotki. Podobne badania przeprowadziły w Polsce Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne. Wyniki niestety nie odbiegały od tych zza oceanu, o czym mówił rzecznik Głównego Inspektora Sanitarnego – Jan Bondar:

Podczas kontroli w supermarketach wykryliśmy wiele bakterii z grupy coli, a nawet gronkowca złocistego, który może być bardzo niebezpieczny. Zdarzały się też przypadki pasożytów, które zostały przeniesione prawdopodobnie na butach dzieci wsadzanych do wózków. Trzeba uważać. Najlepiej po każdej wizycie w sklepie od razu dokładnie umyć ręce.[3]

Nukka – jeden gadżet, wiele zastosowań!

Komin powstał ze zwyczajnej potrzeby i jak tylko zaczęłam go używać wiedziałam, że pokocha go wielu rodziców. Właśnie dlatego, że jest praktyczny i uniwersalny. Pierwsze Nukki pojawiły się w sprzedaży w 2015 roku a ja od tego czasu dostaję wiele wiadomości od zadowolonych klientek. Bo Nukka to naprawdę coś przydatnego na lata. Właśnie takiego gadżetu brakowało na naszym rynku 🙂

Zapraszam na obszerny wpis, który mówi o historii powstania Nukki.

Nukka to produkt całkowicie polski. Wykonana jest z przyjemnej, delikatnej i bezpiecznej bawełny, która nie drażni i nie uczula. Komin można prać w pralce w 30 stopniach i nie trzeba jej prasować!

 

Odkryj możliwości Nukki i ciesz się nią na co dzień!