Nasze zimowe HITY!


Cebulki wypuszczają pierwsze liście, na krzewach pąki, dzień coraz dłuższy … No już czuć w powietrzu, że idzie wiosna a my możemy już powoli żegnać zimę. Długie miesiące zimna i szarości za oknem, krótkich spacerów i deficytu świeżych, krajowych owoców i warzyw już prawie za nami. Więcej narzekać nie będę, bo wirusy i zarazki oszczędzały dzieciaki i tylko ja przeszłam przeziębienie dekady (jak nie całego życia!). W ogólnym rozrachunku nie było wcale tak źle i nudno i dziś właśnie o tym.

Ostatnie miesiące zaowocowały nowymi odkryciami i nie mogę się nimi nie podzielić. Jeśli i Wam się spodobają, będziecie mieli jeszcze trochę czasu, zanim lato wygoni was na działki, ogrody i wakacyjne wojaże. Bo dzisiaj będzie głównie o atrakcjach w domowym zaciszu, czyli o czymś, co warto zapodać sobie na wieczór, gdy dzieciaki w końcu odpuszczą i zasną 😉

#1 Kryminalnie.

Jeśli lubicie rozkminianie tajemniczych historii i wątki kryminalne, to na pewno podejdzie Wam seria na kanale Stanowo. Jaśmin, Polka mieszkająca na Florydzie, opowiada wiele ciekawych historii o życiu w USA, ale pasjonuje się również sprawami kryminalnymi – współczesnymi, ale i takimi, które zyskały rozgłos z minionym stuleciu. Do każdej sprawy podchodzi niesamowicie wnikliwie i rzetelnie. A ponieważ babka lubi sobie pogadać, to i ma talent do opowiadania mrożących krew w żyłach zdarzeń. Jest napięcie, jest masa informacji, materiały źródłowe. Zarwałam z odcinkami już niejedną noc i naprawdę, naprawdę warto!

#2 Bloodline

Jeśli nie korzystacie jeszcze z serwisu Netflix, to gorąco zachęcam. Na tej platformie znajdziecie wiele mega ciekawych seriali, filmów fabularnych i dokumentalnych i trochę animacji dla dzieci. Wszystko przejrzyście pogrupowane tematycznie, są też kolejne sugestie na podstawie waszych wcześniejszych wyborów, często polski lektor albo polskie napisy. Dostęp do materiałów jest płatny (ok. 40zł/miesiąc), ale pierwszy miesiąc jest darmowy i można spokojnie przetestować. My korzystamy praktycznie od początku serwisu w Polsce.

A jak już zajrzycie na Netflix, koniecznie sprawdźcie serial “Bloodline”. Bardzo wnikliwy obraz typowej rodziny z tajemnicami i zaszłościami. Pozorne poukładany obraz zaczyna się wykrzywiać, gdy do rodzinnego domu na Florydzie powraca jeden z braci – typowa czarna owca, z problemami i trudnym charakterem. Niech piękne widoki i bajeczna pogoda Was nie zwiodą – fabuła będzie gęstnieć z każdym odcinkiem.

#3 The Affair

I znów niby oklepany temat. Mąż i ojciec 4 dzieci, nauczyciel i aspirujący pisarz, wdaje się w wakacyjny romans. Bieg wydarzeń też niby do przewidzenia, ale nie dość, że historia opowiedziana w ciekawej formie (z perspektywy różnych bohaterów), to jeszcze z takimi zakrętami, że ciężko się oderwać. Okazuje się, że postaci wcale nie są takie czarno-białe. Coś się wydarzyło, ale nie do końca wiadomo co. Skutki zdrady niby oczywiste, ale tak nie do końca. Bardzo ciekawy obraz ludzkiej natury i życiowych wyborów.

Akcja płynie wolno, momentami dialogi wydają się przydługie. Mój M. stwierdził, że to serial dla wytrawnych kobiet i przestał oglądać. Jego strata, choć z drugiej strony myślę, że my-kobiety bardziej utożsamiamy się z historią a ta wyciśnie z Was niejedną łzę.

(zdjęcia: ibtimes.co.uk, trybun.org.pl, hdstudia.com)

Previous Jak w 42 sekundy zostać najgorszym tatą na świecie?
Next Trochę mi wstyd, ale opowiem Wam tę historię!

Suggested Posts

15 miłosnych plakatów do pobrania. Idealne na Walentynki, choć nie tylko!

Wyprawka szkolna 300 zł, czyli dlaczego warto złożyć wniosek jak najszybciej i jak to zrobić.

Na śniadanie.

On the road again!

Seks, bestie w ciałach kobiet i życie w klatkach! Czytasz na własną odpowiedzialność.

O dwóch takich, co … dobrały się idealnie!