Konkurs Mikołajkowy piwnookiej (+ wyniki)


Nastał ten wyjątkowy i wyczekiwany okres, kiedy krzątamy się po domu, nudząc pod nosem „Let it snow, let it snow, let it snow …”. Kiedy dekorujemy wnętrza świątecznymi akcentami i niestrudzenie szukamy prezentów dla najbliższych. Sami też skrycie liczymy, że w tym roku Mikołaj trafi w dziesiątkę. U nas nastrój świąteczny w pełni 🙂 Tak sobie pomyślałam, że miło by było również dla Was przygotować upominki. Zaglądacie tu regularnie, komentujecie i w gruncie rzeczy nadajecie sens mojemu blogowaniu. Wszystkich nie dam rady obdarować, dlatego wymyśliłam konkurs i gorąco zachęcam do świątecznej zabawy!

1. Konkurs polega na napisaniu krótkiej odpowiedzi na pytanie: „Z czym kojarzą Ci się Święta Bożego Narodzenia?”. Spośród wszystkich odpowiedzi wybiorę trzy – moim zdaniem – najciekawsze: najbardziej kreatywne, nostalgiczne a nawet komiczne. Wystarczy, że zostawicie je pod tym wpisem, w komentarzu. I koniecznie dopiszcie numer nagrody, którą wybieracie.

2. Dodatkową prośbą z mojej strony jest udostępnienie znajomym plakatu konkursu na Facebooku. Polubienie mojego fanpage’a nie jest konieczne, choć będzie mi bardzo miło, jeśli zagościcie tam na stałe 🙂

3. Konkurs trwa cały tydzień, do 12. grudnia, godz. 23:59. Wyniki ogłoszę najpóźniej w niedzielę, 14. grudnia. Nagrody wyślę na adres podany przez zwycięzców drogą mailową, na adres: kontakt@piwnooka.pl.

NAGRODY

Nagrodami są plakaty, które „dłubałam” dla Was przez kilka ostatnich wieczorów. Mam nadzieję, że przypadną Wam do gustu! A być już pomyśleliście o kimś, kto ucieszyłby się z takiego upominku pod choinką? Grafiki wydrukowane są na mocnym papierze plakatowym, w formacie A3 (wymiary: 29,7 cm x 42 cm) lub w kształcie kwadratu (wymiary: 29,7 cm x 29,7 cm). Każdej nagrodzie przypisany jest numer, więc jeśli którąś wybierzecie, koniecznie podajcie jej numer w swojej odpowiedzi.

1

bunny

2

clouds

3

favikon

4

feeling

5

hulk

6

angel

7

laugh

8

love

9

love2

WYNIKI KONKURSU

Ciężko rozstrzygnąć konkurs, którego wyniki zależą w całości ode mnie a nie od czystego przypadku! Bardzo trudno było mi wybrać trzy najlepsze odpowiedzi, bo każdy z Was pisał pięknie i szczerze. A ponieważ dodatkowo bardzo doceniam i cieszę się, że wzięliście udział w zabawie, wyniki wyglądają następująco: Wygrywają wszyscy! Prześlijcie mi proszę Wasze adresy na kontakt@piwnooka.pl. Plakaty wyślę pewnie we wtorek, bo czwórkę muszę dodrukować 🙂

Dziękuje Wam za wspólną zabawę!

Previous Na śniadanie.
Next Pokaż mi swoją choinkę a powiem Ci, kim jesteś.

Suggested Posts

Skąd się wzięła piwnooka?

Nasza mleczna przygoda ;)

„Pięćdziesiąt twarzy Greya” – kto jeszcze ma ochotę na klapsa?

Koktajlowa rozpusta!

Hello Monday!

Matka Natura.

20 komentarzy

 1. Anita
  5 grudnia 2014
  Odpowiedz

  Są rzeczy, które jada się tylko raz do roku: to makiełki 🙂 Jest okres, w którym zapach świeczek jest specyficzny to właśnie Świata Bożego Narodzenia:)

  P.S. Plakaty wszystkie piękne, ale mnie chyba najbardziej uwiódł nr 2:) Postarałaś się:)

  • 5 grudnia 2014
   Odpowiedz

   Noooo, dziękuję za udział i cieszę się, że plakaty się podobają. Teraz tylko czekać do 12.12 :))

 2. Mary
  6 grudnia 2014
  Odpowiedz

  Święta Bożego Narodzenia, kojarzą mi się przede wszystkim z marzeniami. To czas kiedy mam ich wyjątkowo dużo w swojej głowie. Marze i planuje, robię szkice na najbliższy rok, stawiam sobie wyzwania, chce się stać lepszym człowiekiem, bardziej otwartym na potrzeby innych ludzi, bardziej empatycznym, czułym i pomocnych. Święta kojarzą mi się z korzennym zapachem pierników i goździków, mieszanką kurzu wydobywająca się z bombek i łańcuchów przy dekorowaniu choinki. Myśląc o nich widzę iskry ognia tańczące w rozgrzanym kominku, krzątającą się koło piekarnika mame, zaczytanego tate, grającą na fortepianie kolędy siostre. Świeta zawsze przypominają mi co jest najważniejsze w życiu – ludzie, moja piękna rodzina.
  Gorące pozdrowienia 🙂
  M
  p4

 3. 6 grudnia 2014
  Odpowiedz

  święta Bożego Narodzenia to czas dla rodziny, uśmiech moich dzieci, wieczór spędzony z mężem przy świecach, radość dziadków, wujków i cioć. To chwila odpoczynku, ładowanie baterii w życiu, w którym i tak wiecznie każdy jest zabiegany. To czas kiedy obowiązki schodzą na drugi plan, to czas rozmyślań i planowań. Czas przepełniony dużą dawką miłości. Czas dobrych momentów i gestów. <3 o tak.
  Podobają mi się plakaty nr 4 i 8 i nie umiem się zdecydować.

 4. Mikel
  7 grudnia 2014
  Odpowiedz

  Mnie święta kojarzą się:
  z zapachem piernika i choinki,
  ze smakiem karpia i makiełek,
  z mrozem na szybach i nosie,
  z magicznym ciepłem i radością,
  z anielskim spokojem i gadaniem przy stole,
  z długim podsumowaniem i pięknymi marzeniami.

  p.8

 5. Paulina
  8 grudnia 2014
  Odpowiedz

  Z czym się kojarzą święta? Hmm pytanie niby banalne, odpowiedź z reguły jeszcze prostsza. Jednak wcale nie jest tak prosto jak się wydaję na pierwszy rzut oka.
  Dotychczasowy okres świąteczny kojarzy mi się:
  – Z robieniem całej fury pierniczków, których lukrowania zajmuje mi prawie cały dzień, śpiewaniu przy tym na cały głos z mamą przeboju świątecznego Wham! gdy tylko usłyszymy go w radiu
  – Przygotowywaniem potraw, które są u nas w domu tylko raz w roku (makiełki, pierogi z kapustą i grzybami, makowiec, karp smażony)
  – Z rodzinnym dniem, który jest u nas pierwszego dnia świąt czyli 25 grudnia
  A jakie skojarzenie! chciałabym mieć:
  – Ubieranie choinki 🙂 (u mnie w domu rodzinnym choinka jest mała i jest przechowywana w kartonie UBRANA:) czeka tylko na wyciągnięcie z kartona i podłączenie lampek do gniazdka) – moje postanowienie już od dłuższego czasu – u siebie w domu nie będę odbierać sobie takiej frajdy jaką jest ubieranie choinki (ani sobie, ani w przyszłości swojemu dziecku/swoim dzieciom)

  • Paulina
   8 grudnia 2014
   Odpowiedz

   Zapomniałam o numerze plakatu – 4 podbiła moje serce i będzie pasować do naszego mieszkania 🙂

  • 8 grudnia 2014
   Odpowiedz

   Dziękuję bardzo! Patent z zapakowaną, udekorowaną choinkà jest chyba dość popularny

 6. A dla mnie Święta Bożego Narodzenia to Nadzieja i Wiara, przez wielkie N i W.
  To łamanie się opłatkiem w milczeniu, bo ta bliska Ci osoba wie czego pragniesz, ale słowa więzną w gardle i tak trudno je powiedzieć.
  To piekące pod powiekami łzy smutku i bezradności, ale też wiary i nadziei, że może, może, może uda się w tym roku.
  To zawieszony na choince mały biały konik na biegunach symbolizujący naszą długą walkę i wyczekiwanie na własny Cud.
  Święta to czas kiedy w niepłodne załamane serce wlewa się ogromna siła, że przy wigilijnym stole za rok usiądzie z nami ktoś trzeci.

  I tak się stało!!! W tym roku święta to dla mnie jedno jedyne słowo: MAJA.
  Dzięki niej pełnię najważniejszą rolę – rolę Mamy, to Ona uczyniła nas najszczęśliwszymi ludźmi na świecie, to Ona sprawiła, że staliśmy się pełną Rodziną, to ona sprawiła, że dom to nie tylko budynek, to rodzina, atmosfera, tworzenie wspomnień. Dlatego chętnie w pokoju Mai powiesiłabym plakat nr 4

  Od tego roku święta będą już tylko szczęśliwe. Czego życzę i Tobie piwnooka,
  PS ja urodziłam się w Śremie ( i mieszkałam przez 4 lata), a moja mama była pielęgniarka na noworodkach 🙂

 7. 11 grudnia 2014
  Odpowiedz

  Piękny plakat nr 4 🙂

  Z czym kojarzą mi się Święta Bożego Narodzenia? Teraz już nieco inaczej niż wcześniej, choć trochę też…
  Przed Świętami zawsze jest dużo roboty, dlatego wszyscy chodzą nabuzowani i robią swoje. No, tak być powinno, ale w moim rodzinnym domu była tradycja ściemniania do samego końca i robienie wszystkiego na ostatnią chwilę, więc napięcie było jeszcze większe 😛 Ostatecznie, wszyscy byli już na siebie na wzajem tak źli, że w Wigilię puszczały nerwy i była wojna. Do czasu? Klejenia pierogów – tak tak, klejenie pierogów w Wigilię :/ – W czasie klejenia pierogów cała rodzina spotykała się w kuchni, bo wszyscy byli już tak głodni, że chcieli przyspieszyć. Mama wałkowała ciasto i wycinała krążki, my wszyscy kleiliśmy, a nawet ojciec pierogi gotował. W radio leciały kolędy. Zawsze w pewnym momencie leciała jakaś piosenka, czy kolęda o „godzeniu się” i wszyscy się godziliśmy. To taka tradycja była…

  Od kiedy jestem na swoim staram się ją wyeliminować. W tym roku Święta spędzamy sami u siebie po raz pierwszy, więc Nasze Tradycje dopiero powstają 😀

 8. jej, ale się cieszę z takiego rozwiązania konkursu 🙂 mail z adresem już poszedł DZIĘKUJĘ i czekam, wyślę foto jk plakat zawiśnie w domku

  • 13 grudnia 2014
   Odpowiedz

   Mail doszedł. My z tego samego województwa :))

 9. 14 grudnia 2014
  Odpowiedz

  dziekuję

 10. 15 grudnia 2014
  Odpowiedz

  Śliczne plakaty! 🙂

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *