Dekoracje wiosenne, czyli jak wygonić zimę z domu.


Wystarczyło kilka cieplejszych i słonecznych dni, a człowiek już zdążył poczuć wiosnę. Nawet jeśli było pewne, że pogoda zrobi nam jeszcze psikusa. W końcu to dopiero luty. Zima trzyma się resztkami sił, ale to wcale nie przeszkadza, by zrobić sobie wiosenny klimat we własnych 4 ścianach. Na Intagramie, niczym piękne przebiśniegi, pojawiają się pierwsze gałązki i dekoracje, zwiastujące koniec ponurych miesięcy. Mnie samej od razu zachciało się zieleni i kolorów 🙂 Zajrzałam na Pinterest w poszukiwaniu inspiracji i ogrom pomysłów dosłownie mnie powalił. Grzechem byłoby nie podzielić się perełkami z Wami.

W wielu dziedzinach, a tym bardziej w dekoracjach nie lubię przepychu. Wychodzę z założenia, że jeśli nasze wnętrza i tak są pełne mebli, wzorów i kolorów, to dodatkowe, choćby najpiękniejsze ozdoby, zwyczajnie zginą w tłumie. Dlatego zwykle wybieram jeden, mocny i przykuwający uwagę akcent, a nie małe drobne dodatki, porozmieszczane na półkach i ścianach. W tym roku na przykład, w okresie Bożego Narodzenia mieliśmy tylko choinkę i lampki. Wszelkie świeczki, skarpety, podkładki, dzwoneczki zostały w kartonie. W czasie wiosenno-wielkanocnym będzie podobnie.

Z tą myślą wybrałam 20 wyjątkowych dekoracji, które mam nadzieję, zainspirują również i Was. Są to proste propozycje, bazujące na typowo wiosennych akcentach: świeżych kwiatach ciętych lub doniczkowych – tulipanach, żonkilach, czy hiacyntach, a także zielonych gałązkach, naturalnych dodatkach i prostych naczyniach. Są nie tylko piękne, ale też proste w wykonaniu. Pamiętajcie, że potrzebne dodatki kupicie za nieduże pieniądze w takich sklepach jak: Pepco, Obi, Konsimo, Action, czy KiK. Wszystkie kompozycje będą się pięknie prezentowały na stole, na komodzie, czy w oknie. Na samym dole zostawiam Wam adresy stron, z których pochodzą te piękności. Dodałam jeszcze inne moje wiosenne wpisy, np. na ciekawe pomysły DIY, do wykonania samemu lub z dziećmi.

Dekoracje wiosenne:  „Mniej znaczy więcej”

 

Proponowane wpisy

Wielkanocne inspiracje.

DIY: Wiosenne projekty dla dzieci.

DIY: Wielkanocne jajka ze sznurka.

Źródła:

https://hegemorsstorelilleverden.blogspot.com

https://www.pier1.com

https://decorationmyhome.com

https://acultivatednest.com

https://homeinteriordesign.today

https://the-wardrobe-stylist.com

https://www.marthastewart.com

https://godfatherstyle.com

https://www.solebich.de

https://www.digsdigs.com

https://www.etsy.com/pl/shop/TheMtnBluebirdCo

https://www.alquimiadeco.com

https://wienerwohnsinn.at

https://futurehouz.com

https://szinesotletek.reblog.hu

https://lestissuscolbert.blogspot.com

https://www.glitterandcaffeine.com

https://www.glitterandcaffeine.com

Previous Rok 2019 rokiem lepszej mnie!
Next Jeśli zapomniałaś o tej ważnej rzeczy, to dzisiaj Ci o niej przypomnę. I pomogę zrealizować!

Suggested Posts

Bolesne ząbkowanie? Wybierz bursztyn!

Na śniadanie.

Plakaty na Dzień Babci i Dziadka – zupełnie za darmo!

HITY stycznia.

Kryzys.

W pewien słoneczny sierpniowy dzień … 11 lat temu.

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *