Dekoracje wiosenne, czyli jak wygonić zimę z domu.


Wystarczyło kilka cieplejszych i słonecznych dni, a człowiek już zdążył poczuć wiosnę. Nawet jeśli było pewne, że pogoda zrobi nam jeszcze psikusa. W końcu to dopiero luty. Zima trzyma się resztkami sił, ale to wcale nie przeszkadza, by zrobić sobie wiosenny klimat we własnych 4 ścianach. Na Intagramie, niczym piękne przebiśniegi, pojawiają się pierwsze gałązki i dekoracje, zwiastujące koniec ponurych miesięcy. Mnie samej od razu zachciało się zieleni i kolorów 🙂 Zajrzałam na Pinterest w poszukiwaniu inspiracji i ogrom pomysłów dosłownie mnie powalił. Grzechem byłoby nie podzielić się perełkami z Wami.

W wielu dziedzinach, a tym bardziej w dekoracjach nie lubię przepychu. Wychodzę z założenia, że jeśli nasze wnętrza i tak są pełne mebli, wzorów i kolorów, to dodatkowe, choćby najpiękniejsze ozdoby, zwyczajnie zginą w tłumie. Dlatego zwykle wybieram jeden, mocny i przykuwający uwagę akcent, a nie małe drobne dodatki, porozmieszczane na półkach i ścianach. W tym roku na przykład, w okresie Bożego Narodzenia mieliśmy tylko choinkę i lampki. Wszelkie świeczki, skarpety, podkładki, dzwoneczki zostały w kartonie. W czasie wiosenno-wielkanocnym będzie podobnie.

Z tą myślą wybrałam 20 wyjątkowych dekoracji, które mam nadzieję, zainspirują również i Was. Są to proste propozycje, bazujące na typowo wiosennych akcentach: świeżych kwiatach ciętych lub doniczkowych – tulipanach, żonkilach, czy hiacyntach, a także zielonych gałązkach, naturalnych dodatkach i prostych naczyniach. Są nie tylko piękne, ale też proste w wykonaniu. Pamiętajcie, że potrzebne dodatki kupicie za nieduże pieniądze w takich sklepach jak: Pepco, Obi, Konsimo, Action, czy KiK. Wszystkie kompozycje będą się pięknie prezentowały na stole, na komodzie, czy w oknie. Na samym dole zostawiam Wam adresy stron, z których pochodzą te piękności. Dodałam jeszcze inne moje wiosenne wpisy, np. na ciekawe pomysły DIY, do wykonania samemu lub z dziećmi.

Dekoracje wiosenne:  “Mniej znaczy więcej”

 

Proponowane wpisy

Wielkanocne inspiracje.

DIY: Wiosenne projekty dla dzieci.

DIY: Wielkanocne jajka ze sznurka.

Źródła:

https://hegemorsstorelilleverden.blogspot.com

https://www.pier1.com

https://decorationmyhome.com

https://acultivatednest.com

http://homeinteriordesign.today

https://the-wardrobe-stylist.com

https://www.marthastewart.com

http://godfatherstyle.com

https://www.solebich.de

https://www.digsdigs.com

https://www.etsy.com/pl/shop/TheMtnBluebirdCo

http://www.alquimiadeco.com

http://wienerwohnsinn.at

https://futurehouz.com

http://szinesotletek.reblog.hu

https://lestissuscolbert.blogspot.com

http://www.glitterandcaffeine.com

http://www.glitterandcaffeine.com

Previous Rok 2019 rokiem lepszej mnie!
Next Jeśli zapomniałaś o tej ważnej rzeczy, to dzisiaj Ci o niej przypomnę. I pomogę zrealizować!

Suggested Posts

Moje sposoby na udany poród.

Na śniadanie.

Na śniadanie.

Karny jeżyk to nie klaps!

Trójkąt bermudzki odpieluchowania, czyli jak przeszliśmy tę rewolucję.

“Nie będę płakać nad pieprzonym egoistą”, czyli ilość człowieka w człowieku.