„Seks w wielkim mieście” i śladami Carrie Bradshaw.


Chyba nie znam kobiety po 20-stce, która nie obejrzałaby chociaż jednego odcinka ‚Seksu w wielkim mieście’. Perypetie Carrie i jej trzech przyjaciółek zdecydowanie zmieniły podejście do mówienia o seksie, postrzeganie samotnych kobiet po trzydziestce i damskiej przyjaźni. Serial ten był tak popularny, że wręcz stał się marką samą w sobie. Nie dość że nakręcono 2 filmy fabularne jako jego kontynuację, to w Nowym Jorku organizowane są wycieczki śladami bohaterek – do miejsc, w których kręcone były najsłynniejsze sceny. Biorąc pod uwagę korki na ulicach i zawrotne tempo takiej autobusowej atrakcji postanowiłam sama, na własną rękę odwiedzić te najbardziej interesujące lokalizacje.

DOM CARRIE BRADSHAW

Chyba najważniejszym miejscem z kultowego ‚Seksu…’ jest dom głównej bohaterki Carrie Bradshaw, znajdujący się przy Perry Street w dzielnicy Greenwich Village (w serialu użyto oczywiście zupełnie innego adresu). Schody prowadzące do tej niepozornej kamienicy są znane na całym świecie i niejedna fanka serialu marzy aby sobie na nich pstryknąć pamiątkową fotkę. Turyści odwiedzający to miejsce stali się bardzo uciążliwi dla obecnych mieszkańców, dlatego na zewnątrz kamienicy wisi tabliczka z zakazem wchodzenia na schody, a w zamian za robienie sobie zdjęć turyści proszeni są o drobne datki na rzecz bezdomnych zwierząt.

carrieshouse-one

carrieshouse-three

carrieshouse-two

carrieshouse-four

MAGNOLIA BAKERY

Jakieś 3 minuty spacerkiem od domu Carrie znajduje się słynna cukiernia Magnolia Bakery. Bardzo niepozorna, w środku wręcz staroświecka, ale z oryginalnym klimatem. To głównie dzięki serialowi ten rodzinny biznes stał się jednym z miejsc, które koniecznie musi odwiedzić każdy kto chce zasmakować prawdziwego Nowego Jorku. Mają wiele ciast i muffinków, sprzedają też różne gadżety związane z samym miejscem. W witrynie dumnie stoi zdjęcie Carrie i Mirandy wcinających słynne babeczki. Na ścianach wiszą ramki z wycinkami z gazet, w których mowa o Magnolii. Miejsce zdecydowanie warto odwiedzić, ale te ich babeczki…według mnie sam cukier i margaryna:)

magnolia-bakery-1

magnolia-bakery-2

magnolia-bakery-4

magnolia-bakery-5

magnolia-3

5TH AVENUE i SKLEP MANOLO BLAHNIK

Często bohaterki ‚Seksu w wielkim mieście’ zaopatrywały się w nową garderobę na słynnej 5th Avenue – słyszał o niej chyba każdy. To jedna z najsłynniejszych zakupowych ulic świata, która uznawana jest też za jedną z najdroższych. Znajdują się tutaj butiki najlepszych projektantów mody oraz największe domy towarowe. Między 5-tą i 6-tą aleją znajduje się sklep z butami Manolo Blahnik – to zdecydowanie jedna z ulubionych marek Carrie. Jest on tak mały i niepozorny, że dwa razy go minęliśmy nie spostrzegając się co to za miejsce! Wprawdzie jest zakaz robienia zdjęć wewnątrz, ale ja powiedziałam, że to do bloga Piwnookiej, więc dostałam pozwolenie od ochroniarza:) Buty są naprawdę przepiękne i niespotykane, a ich ceny chyba wzięte z kosmosu.

manolo=blahnik-4

manolo-blahnik-1

manolo-blahnik-2

manolo-blahnik-3

BIBLIOTEKA NOWOJORSKA, GDZIE CARRIE i BIG MIELI WZIĄĆ ŚLUB

Biblioteka Nowojorska jest jedną z największych bibliotek publicznych na świecie i jedna z najważniejszych bibliotek naukowo-badawczych w całych Stanach Zjednoczonych. Jej architektura, zarówno na zewnątrz jak i w środku, jest imponująca. Zwiedzając to magiczne miejsce, nawet przez chwilę się nie zastanawiałam czemu Carrie chciała wyjść za Big’a akurat tam.

library-1

library-2

library-4

library-5

library-6

library-7

library-8

BRYANT PARK

Park i znajdująca się w nim karuzela Le Caroussel są położone tuż obok Nowojorskiej Biblioteki. Jest to jedno z niewielu zielonych miejsc w Nowym Jorku, na co dzień oblegane przez pracujących nieopodal Nowojorczyków, którzy chętnie korzystają z darmowego wi-fi. Przez kilkanaście lat w parku tym odbywał się New York Fashion Week i to właśnie tam została nakręcona scena z 1-wszej części filmu, w której futro Samanthy zostaje oblane czerwoną farbą przez fanatyczki ekologii. To wtedy padają słynne słowa: ‚God, I’ve missed New York’.

bryants-park-1

bryants-park-2

le-carrousel-1

le-carrousel-2

BROOKLYN BRIDGE

Most Brookliński to architektoniczne dzieło sztuki łączące Manhattan z Brooklyn’em. Nosi on miano najstarszego mostu w Ameryce, został zbudowany w 1883 roku. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Nowego Jorku, dlatego też często możemy go zobaczyć w filmach. To właśnie na tym moście Miranda i Steve spotkali się i wpadając sobie w ramiona rozpoczęli nowy etap w ich życiu.

brooklynbridge-one

brooklynbridge-three

brooklynbridge-two

(zdjęcia: Iwona Oh Deer Blog)

 ***

Wpis gościnny – tekst i piękne zdjęcia – jest autorstwa Iwony z fantastycznego bloga Oh Deer Blog, którego miałam już kiedyś okazję Wam polecać. Koniecznie do niej zajrzyjcie! Iwonie jeszcze raz dziękuję za świetny pomysł 🙂 A jeśli i Wy chcielibyście zaprezentować coś u mnie, zapraszam do kontaktu – kontakt@piwnooka.pl.

logo

Previous Matka Natura o zachciankach w ciąży, czyli co podpowiada nam ciało.
Next Wielkanocne inspiracje.

Suggested Posts

„Nie, nie! To się nie dzieje naprawdę!” – czyli kronika wypadków weselnych.

Seks, bestie w ciałach kobiet i życie w klatkach! Czytasz na własną odpowiedzialność.

6 najczęstszych błędów, popełnianych pod prysznicem.

Tesco puściło żartobliwie oczko i jest dym!

Nasze HITY lipca!

Matka karmiąca się odchudza. Część pierwsza.