Kolorystyczne kompozycje do wnętrz.


Dla wielu remont i urządzenie domu a nawet samo zaplanowanie zmian to istny koszmar. Aranżacje widziane w czasopismach, u znajomych i rodziny wpadają w oko i niby też tak właśnie byśmy chcieli. Kiedy jednak mamy ustalić prace z fachowcami czy dokonać konkretnych zakupów – pustka w głowie i bezradność.

Wybranie koloru ścian to zazwyczaj rzecz albo najprostsza, albo najtrudniejsza. Niby wiemy, jakie kolory nam się podobają, ale kiedy zagłębiamy się w temat, ni stąd ni zowąd wyskakują kwestie dopasowania koloru do wielkości, wysokości i przeznaczenia samego pomieszczenia. Słowem: im dalej w las, tym więcej drzew.

A przecież ściany to jedynie początek. Baza, na której opierać się będzie cała gama kolorystyczna danego miejsca – kuchni, łazienki i pokoju. A jeśli ten ostatni chcemy podzielić na strefy (np. pracy czy relaksu) – sprawa znacznie się komplikuje. Ostatecznie nie sztuką jest wybrać kolory podstawowe a potem z czasem dobierać dodatki  (meble, tkaniny, dekoracje), zwłaszcza że te ostatnie czasami dostajemy w prezencie, czasami zupełnie z „innej parafii” 😉 Sztuką jest zaplanowanie i wybranie kolorów tak, by nawet w najdrobniejszych elementach wystroju tworzyły  spójną, harmonijną całość.

Dlatego dziś zostawiam Wam ciekawe zestawienia kolorystyczne. Na ich podstawie można bardzo łatwo zaplanować wnętrze, nawet w najdrobniejszych szczegółach. Dodatkowo dokładam kilka gotowych aranżacji, żeby pobudzić Waszą wyobraźnię. Korzystajcie i zmieniajcie swoje cztery kąty 🙂

 

***

(zdjęcia: flickr.com; pinterest.com)

Previous Jak wychować materialistów.
Next Plakaty na Dzień Babci i Dziadka - zupełnie za darmo!

Suggested Posts

Mamą być … w Wielkiej Brytanii.

Piwnooka 2015.

Wyzwanie na lipiec! Kto się przyłączy?

Rodzinnie w Kołobrzegu.

Ciąża – I trymestr.

Dlaczego właściwie od lat usługuję mężowi?!

3 komentarze

 1. 9 stycznia 2015
  Odpowiedz

  No, będzie co oglądać z Menżem. Ale mojej zieleni do dziecięcych nie znalazłam 😉

 2. 11 stycznia 2015
  Odpowiedz

  Mi te zestawienia przydadzą się do blogowych metamorfoz! Dzięki:)

  • 11 stycznia 2015
   Odpowiedz

   Ekstra 🙂 Nie wpadłabym, że z pojedynczych kolorów można stworzyć takie wdzięczne kompozycje.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *