Kolorystyczne kompozycje do wnętrz.


Dla wielu remont i urządzenie domu a nawet samo zaplanowanie zmian to istny koszmar. Aranżacje widziane w czasopismach, u znajomych i rodziny wpadają w oko i niby też tak właśnie byśmy chcieli. Kiedy jednak mamy ustalić prace z fachowcami czy dokonać konkretnych zakupów – pustka w głowie i bezradność.

Wybranie koloru ścian to zazwyczaj rzecz albo najprostsza, albo najtrudniejsza. Niby wiemy, jakie kolory nam się podobają, ale kiedy zagłębiamy się w temat, ni stąd ni zowąd wyskakują kwestie dopasowania koloru do wielkości, wysokości i przeznaczenia samego pomieszczenia. Słowem: im dalej w las, tym więcej drzew.

A przecież ściany to jedynie początek. Baza, na której opierać się będzie cała gama kolorystyczna danego miejsca – kuchni, łazienki i pokoju. A jeśli ten ostatni chcemy podzielić na strefy (np. pracy czy relaksu) – sprawa znacznie się komplikuje. Ostatecznie nie sztuką jest wybrać kolory podstawowe a potem z czasem dobierać dodatki  (meble, tkaniny, dekoracje), zwłaszcza że te ostatnie czasami dostajemy w prezencie, czasami zupełnie z „innej parafii” 😉 Sztuką jest zaplanowanie i wybranie kolorów tak, by nawet w najdrobniejszych elementach wystroju tworzyły  spójną, harmonijną całość.

Dlatego dziś zostawiam Wam ciekawe zestawienia kolorystyczne. Na ich podstawie można bardzo łatwo zaplanować wnętrze, nawet w najdrobniejszych szczegółach. Dodatkowo dokładam kilka gotowych aranżacji, żeby pobudzić Waszą wyobraźnię. Korzystajcie i zmieniajcie swoje cztery kąty 🙂

 

***

(zdjęcia: flickr.com; pinterest.com)

Previous Jak wychować materialistów.
Next Plakaty na Dzień Babci i Dziadka - zupełnie za darmo!

Suggested Posts

DIY na Halloween dla całej rodziny.

Zgubiliśmy kiedyś Antka. Szkoda, że nie mieliśmy Kiddo!

Antkowe myśli zebrane część 8.

Mity o blogerach, czyli czy naprawdę tylko leżą i pachną?

Małe zmiany, istne rewolucje i wrześniowy nokaut.

Odliczam dni do końca …