Wiosna na paznokciach, czyli 40 propozycji na piękny manicure.


Za oknem co prawda nadal aura jesienno-zimowa, ale już chyba wszyscy nieśmiało wyptarujemy wiosny. Niech już się zrobi słonecznie, nieco cieplej i choć trochę bardziej kolorowo! To doskonały pomysł, żeby pomyśleć o nieco lżejszych ubraniach a także o nowych pomysłach na manicure. I nieważne, czy lakier zwykły, żelowy czy hybrydowy. Dziś na rynku dostępna jest cała masa produktów do paznokci – od trwałych lakierów, po ozdoby, naklejki, stemple i narzędzia pomagające w tworzeniu ciekawych wzorków czy dekoracji. A z kolei pomysłów na barwny manicure są tysiące!

Moje paznokcie są obecnie w opłakanym stanie – cienkie, łamliwe a skóra dłoni nadal wymaga solidnego nawilżenia. Póki co stosuję odżywkę i kremy, ale w końcu wyjdę z nimi na prostą i już planuję wiosenny manicure. Ponieważ robię go sama w domu (o tym, jak wykonać samodzielnie hybrydy pisałam TUTAJ), nie porywam się na skomplikowane wzory. Poza tym rzeczywiście zwykle wybieram jeden dominujący kolor i drobny akcent dekoracyjny, bo lubię prostotę i krótsze paznokcie. Z drugiej strony, jeśli jednak wolicie korzystać z salonu, tam na pewno bez problemu wykonają dla Was wybrany manicure.

Poniżej wybrałam 40 pomysłów, które mnie urzekły najbardziej. Są wśród nich pastele, niekiedy z delikatnym akcentem brokatowym lub kwiatowym oraz żywsze i pogodniejsze kolory. Bez przepychu i szaleństwa – to raczej propozycje na manicure codzienny. Znalazłam też kilka wielkanocnych propozycji 🙂 Mam nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie.

A na koniec zostawiam Wam całą listę tutoriali paznokciowych od Red Lipstick Monster – ombre, syrenka, stemple i wiele innych. O na przykład ten o wzorkach na krótkich paznokciach:

(Zdjęcie główne: flickr.com; autor: sakaki0214, pozostałe: pinterest.com)

Previous HITY lutego.
Next O tym, jak paczka paluszków stała się ważną lekcją wychowawczą dla mnie.

Suggested Posts

Life hacks, dzięki którym życie rodzica staje się prostsze.

To były dobre wakacje.

Jak zaszczepić w dziecku miłość do książek?

Wiosenno-letnia wyprzedaż szafy Niny.

Groźna chmura nad Polską? I co naprawdę dzieje się z reaktorem w Belgii?

Nietypowa życiowa lekcja, którą dał mi tata.