Go girl! Filmowe bohaterki, które kopią tyłki.


Najpierw słabe, popełniające masę błędów i dokonujące najgorszych wyborów. Lub też mające po prostu gigantycznego pecha. Z czasem albo za sprawą konkretnych wydarzeń odnajdują w sobie niewyobrażalne pokłady siły i woli działania – z miłości, z nienawiści czy też z chęci udowodnienia sobie i innym, że jeśli chcą, to mogą. Bohaterki filmów. Dziewczyny, którym kibicujemy od pierwszej sceny. Łapiemy się za głowę, gdy robią coś głupiego i wiwatujemy, gdy odnoszą sukcesy, albo kopią tyłki swoim wrogom. Wybrałam kilka świetnych filmów, pokazujących siłę kobiecej determinacji, miłości, wiary a także dumy oraz woli walki i zemsty.

Kill Bill Vol. 1 i 2

Świetne dwa  filmy Quentina Tarrantino, z fantastyczną obsadą i mistrzowskim scenariuszem. Beatrix Kiddo przekonuje się jak nikt inny, jak się kończy pomysł porzucenia kochanka, będącego jednocześnie przywódcą grupy płatnych zabójców – tzw.
“Plutonu Śmiercionośnych Żmij”. Kiedy jest pewna, że swoje poprzednie życie zostawiła za sobą i będąc w zaawansowanej ciąży szykuje się do ślubu, były kochanek i mistrz odnajduje ją i dość dobitnie wyraża swój żal. Młoda Panna, w branży znana jako Czarna Mamba – w zasadzie powstaje w żywych i po kolei odnajduje swoich “zabójców”. Jest bezlitosna i żądna zemsty, w widzach budzi wiele sympatii. Chyba każdy trzyma za nią kciuki, nawet jeśli filmy ogląda po raz kolejny.

Legalna Blondynka

801c70d8c9074c1e8b053461af8a9183

Reese Witherspoon w jednej ze swoich życiowych ról. Fantastyczna, pozytywna opowieść o tym, że kicz i róż nie muszą być przeszkodą w osiąganiu obranych celów i wcale nie świadczą o osobowości i intelekcie człowieka Oczywiście, historia Elle Woods jest przerysowana do granic możliwości, ale czy nie skandujemy, gdy odnosi kolejne sukcesy i udowadnia byłemu chłopakowi, jak wiele jest warta? Świetnie pokazuje, że marzenia można realizować na wiele sposobów i nie trzeba dla nich rezygnować z własnego “ja”.

Thelma i Louise

Z zakończeniem tego filmu nigdy się nie pogodzę, choć jest nawet piękne w swojej symbolice. Dwie przyjaciółki, jeden samochód, długa trasa i problemów od cholery. Przygoda, która miała być początkowo tylko babskim wypadem, nabiera rozpędu z każdą kolejną sceną. Moja ulubiona to wcale nie sześciopak młodego Brada Pitta a genialna nauczka dla ohydnego kierowcy TIRa. Dziewczyny mają moc i tylko szkoda, że nie decydują się wykorzystać jej przeciw swoim życiowym problemom.

Nigdy więcej

u6BwQbfGMkkKSDWGg5fc9oMEjzw

Choć odgrywająca główną rolę w filmie Jennifer Lopez nie jest ani aktorką wybitną, a scenariusz jest jedynie przeciętny, uwielbiam wracać do tego filmu. Pokazuje typową historię miłosną, w której kelnerka poznaje księcia z bajki, zakochują się, biorą ślub bla bla bla… a potem on ją zdradza, bije i zastrasza. Jeśli ktoś taki jest szanowanym obywatelem, ma wszędzie przyjaciół i kupę forsy, kobieta musi zabierać dziecko pod pachę i uciekać. A jeśli ucieczka nie gwarantuje spokoju i bezpieczeństwa, musi się bronić. Za każdym razem kibicuję wcale nie takiej silm Slim (tak, to jej imię), która postanawia nie być już bezbronną słabszą płcią. Układa szczegółowy plan i po miesiącach przygotowań staje z mężem twarzą w twarz.

Bękarty wojny

Kolejne dzieło Tarantino – sam środek II wojny światowej i wizja zemsty Żydów na Nazistach. Niekwestionowaną bohaterką jest Shosanna, która jako jedyna z całej rodziny ocalała krwawą egzekucję pułkownika Landa. Już jako dorosła dziewczyna pracuje w małym, paryskim kinie, gdzie obmyśla swój plan zemsty. Realizuje go podczas premiery filmu Goebbelsa, na którą jakimś cudem przybywa cała nazistowska śmietanka. W kinie pojawiają się i giną wszyscy, nawet Hitler. Jedna skromna żydówka najpierw nagrywa oświadczenie, potem wyświetla je i rozprawia się z zimną krwią z całym złem tego świata. Imponuje mi dziewczyna.

***

Macie swoje ulubione bohaterki filmowe, literackie? Za co je kochacie i podziwiacie?

(zdjęcia: gpabars.wikia.com, forum.cdaction.pl, betterangelsnow.com, slate.fr, yify-torrent.org, vitralizado.com)

Previous Nasze piękne, greckie wakacje.
Next Hello Monday!

Suggested Posts

Nie czekaj na CUD. Sama zacznij go czynić, jak ja!

Zadbaj o nie już dziś i rób to regularnie! Zobacz, jak ja to robię.

Bolesne ząbkowanie? Wybierz bursztyn!

O tym, jak paczka paluszków stała się ważną lekcją wychowawczą dla mnie.

Ciąża – III trymestr.

Oplątwy – wyjątkowe rośliny i ich pielęgnacja.