Okiem doktora i badanie połówkowe.


Zawsze, przed każdą wizytą czuję niepokój. Bo czuję się dobrze i czuję, że z małą też wszystko ok, ale co jeśli …? Strach przed niespodziewaną wiadomością towarzyszy mi co miesiąc. A potem wchodzę do gabinetu, widzę uśmiechniętego doktora i przeganiam negatywne myśli. Nie inaczej było i tym razem 🙂Po raz kolejny uświadomiłam sobie, jak wielkie mam szczęście. Wyniki krwi mam dobre i nie trzeba uzupełniać żelaza, ciśnienie książkowe. Wszystkie dolegliwości (czyli: lekki obrzęk nóg wieczorem, zadyszka, kołatanie serca, duszności podczas leżenia na wznak, zgaga) są jak najbardziej normalne. Nawet niepokojący mnie ból brzucha pod koniec pracowitego i aktywnego dnia nie zrobił na lekarzu wrażenia. Zalecił oszczędzanie się i odpoczynek, nawet po spacerze. 

Szczęscie mam w zasadzie podwójne, bo nie dość, że obie jesteśmy w formie, to jeszcze trafiłyśmy na fantastycznego lekarza. Kompetentny, serdeczny, dyskretny i pozytywny. Nie szczędzi wyjaśnień, choćby tych dla laika bardzo skomplikowanych i kilka razy potrafi powtórzyć to, czego każda przyszła mama chciałaby słuchać nieustannie: że z maleństwem wszystko jest w porządku. 

Fasolka rośnie i waży już około 600g. Zrobiła fikołka i obecnie ułożona jest głową w dół. A byłam przekonana, że jej codzienne zaczepki to od ruchliwych nóżek. Tym razem bezwstydnie pokazała newralgiczne części ciała i co do płci nie ma już żadnej wątpliwości 🙂 Wszystkie wady i choroby udało się na tym etapie wykluczyć, wymiary i tętno są prawidłowe. Badanie połówkowe minęło bardzo szybko, pan doktor jak zwykle wszystko dokładnie komentował i dodawał, co jest często spotykane, a co powinno mnie niepokoić i kiedy mam się kontaktować. Właśnie ze względu na dokładne i regularne badania oraz dobry sprzęt, tym razem nie będzie osobnego badania 3D/4D. Podczas każdej wizyty otrzymujemy zdjęcie, na życzenie dostaniemy też następnym razem płytę z krótkim nagraniem badania. 

Jedynym minusem podczas całej wizyty było zalecenie wykonania testu obciążenia glukozą. Wiedziałam, że to paskudne badanie się zbliża, ale ostatnio doktor narobił mi nadziei, wspominając o alternatywnym badaniu krwi. Niestety, badanie doustne jest bardziej wiarygodne i wyjścia nie mam. Pocieszające jest to, że jeśli źle zareaguję po wypiciu płynu, nie muszę katować się ponownie. Wtedy lekarz zleci to drugie badanie. 

Kolejna wizyta za miesiąc i już teraz wiem, że czas ten minie ekspresowo. A skoro płeć fasolki to już pewna sprawa, być może już czas, by podzielić się jej imieniem? O tym niebawem … 🙂

(zdjęcie: bezpiecznybrzuszek.pl)


Previous Antkowe myśli zebrane.
Next Snack catcher - dla małych i dużych :)

Suggested Posts

Pokaż mi swoją choinkę a powiem Ci, kim jesteś.

Piwnooka & Co. na co dzień :)

DIY na Halloween dla całej rodziny.

Akcja przedszkole! Adaptacja, wyprawka i praktyczne rady dla Was.

Nasze spacerowe must have … vol. 2.

Goshico poleca się na urlop (i nie tylko)!