Share week 2015


To już czwarta (a dla mnie pierwsza) edycja akcji zainicjowanej i prowadzonej przez Andrzeja Tucholskiego – autora bloga jestKultura a przy tym też całkiem niezłego vlogera 🙂 Czym jest cała akcja? Założenia są świetne – chodzi o popularyzację dobrych, wartościowych treści i polecanie wyjątkowych ludzi – autorów blogów. Sama robię to już od jakiegoś czasu – w każdy poniedziałek w ramach cyklu „Na śniadanie” oraz w dedykowanych wpisach: tutaj i tutaj. Doskonale wiem, jak ciężko jest zabiegać o uwagę i uznanie czytelników a jednak nie boję się dzielić tym, co dobre. Blog Ojciec fajnie to kiedyś opisał, że czytelnik to nie mydło. Nie wymydli się, jeśli zacznie czytać też inne blogi, prócz naszego. I to jest bardzo fajne podejście 🙂

Tyle tytułem wstępu, czas na moje trzy (bo na tyle zezwalają zasady akcji) polecenia:

#1 Mataja.pl

Kiedyś napisałam o nich tak: Alicja, Ilona i Danka czyli naukowy tercet egzotyczny blogosfery. Stworzyły blog o ciąży i rodzicielstwie w oparciu o dowody naukowe a ich teksty przyciągają tysiące czytelników. Jak to możliwe, że jeszcze nikogo nie zanudziły na śmierć danymi i suchymi faktami? Bo nie ma takiej opcji! Dziewczyny podejmują tematy bardzo życiowe i przybliżają nam naukę w bardzo ludzki i zabawny sposób. Poród, rozszerzanie diety czy wychowanie dziecka – kategorie jedynie to chrupiąca skórka, skrywająca soczysty miąższ.

Jeszcze dodam, że na arenie parentingowej to jeden z nielicznych blogów w pełni merytorycznych. Autorki są nie tylko kompetentne, ale też serdeczne i empatyczne. Świetnie się nawzajem uzupełniają a ich blog jest żywym przykładem na to, że dobre treści są równie dobrą promocją, co znajomości i skrupulatnie przemyślany plan marketingowy. Polecam w ciemno 🙂

mataja

#2 Żyj Kochaj Twórz

Również kiedyś polecałam i to takimi słowami: Ten blog to królestwo Karoliny, z mnóstwem wpisów wnętrzarskich, pomysłów na DIY i tekstów motywujących. To również dobry adres dla każdego blogera, bo dużo tam porad i inspiracji na upiększenie graficzne bloga.

Uwielbiam zaglądać w to miejsce, bo jest piękne – dopracowane w każdym szczególe (rękami samej autorki), inspirujące a do tego przejrzyste i przyjazne. Najnowszym dziełem Karoliny jest magazyn z inspiracjami wielkanocnymi, który stworzyła razem z 40 innymi bloger(k)ami. Strasznie pracowita dziewczyna.

zyjkochajtworz

#3 Radzka

Skoro polecać można blogi na vlogu, to ja na blogu polecam vlog 😀 Ale dla asekuracji podaję drugi adres Magdy – www.radzka.pl. Ta dziewczyna jest po prostu lovable – zupełnie inna niż znane mi blogerki modowe/szafiarki. Ma swój niepowtarzalny styl (kto nudzi ze mną? no kto? :D), którego absolutnie nie odważę się określić a aktualne trendy świetnie do niego dopasowuje. Nie wyznaje filozofii: „założyć, obfocić, wysłać w świat”. Jeśli już coś publikuje, to jest to samo mięsko – rady, opinie, historia mody a nawet jeśli reklamy, to zawsze tego, co zgodne z jej stylem. Zazdroszczę figury a kiedy chcę przestać zapuszczać włosy, patrzę na Radzkę i mi przechodzi 😀 Dlaczego jeszcze nie mam jej książki?!

radzka

I to tyle z mojej strony 🙂 Zaglądajcie do dziewczyn i podawajcie dalej!

(zdjęcie: jestKultura.pl)

Previous Kiedy tracimy rodzicielską moc.
Next Kochaj sąsiada swego, bo możesz mieć gorszego!

Suggested Posts

Na śniadanie.

Zdania, których nie lubimy słyszeć …

X-lander xA wózek głęboko-spacerowy

O co ten cały Snapchat?!

Gdzie chciałabym być w życiu za 5 lat?

Tegoroczne wakacje będą … wyjątkowe!