Wyjątkowe warsztaty i okazja, by zostać podwójnym Św. Mikołajem!


Nareszcie mogę Wam dokładnie napisać, co mnie tak cieszy i naprawa dumą od kilku miesięcy! Wspaniała akcja charytatywna właśnie wkracza w swój finał i to najlepszy moment, aby podzielić się z wami wszystkimi szczegółami. To jest też czas, aby zaprosić i zachęcić Was do działania. I jestem więcej niż pewna, że zainteresujecie się pomysłem, aby w tym przedświątecznym okresie, zrobić dwa dobre uczynki w jednym!

Jest mi niesamowicie miło, że zostałam zaproszona przez markę Simba Toys Polska do ogólnopolskiej akcji charytatywnej na rzecz domów dziecka. Jako jeden z 5 ambasadorów mogłam wybrać placówkę i zaangażować się w pomoc dzieciakom. Nawet nie wiecie, jak cieszy mnie fakt, że mogę w ten sposób zrobić coś dla małych mieszkańców mojego rodzinnego miasta – Leszna! I jak przypuszczacie, ich potrzeby są ogromne, zwłaszcza teraz (o czym za chwilkę).

W jednym z ostatnich tekstów pisałam Wam, że wzięłam udział w szczególnym wydarzeniu. Były to warsztaty: “Słodka zabawa ze Smoby Chef” i wzięli w nich udział dzieci i opiekunowie z Domu Dziecka Caritas im. Świętej Rodziny w Lesznie. Trzy intensywne godziny nauki i zabawy. Uczestnicy zobaczyli przygotowane stoiska z Fabrykami Lizaków i Fabrykami Czekolady, więc wiercili się niecierpliwie, gdy przekazywałam im kilka ciekawych faktów o historii i powstawaniu czekolady. Moje pedagogiczne doświadczenie podpowiedziało mi, że powinnam już przestać przynudzać i zaprosić wszystkich do zabawy 😀

Zabawa, jak widzicie na zdjęciach, była intensywna i produktywna. Jeśli ktokolwiek z uczestników sądził, że będzie nudno, to szybko zmienił zdanie :)) Radość z tworzenia, beztroska brudzenia się i oczywiście satysfakcja z samodzielnego wykonania słodyczy – to wszystko malowało się na twarzach młodszych i starszych.

Jeśli nie wierzyliście mi ostatnim razem, że zabawa ze Smoby jest przednia i brudna, obejrzyjcie fotorelację poniżej 😀 Czekolada i posypki były dosłownie wszędzie! Ale od razu uspokajam, że jeden cykl zmywarki doskonale sobie z tym poradził.

Akcja i mega okazja dla dzieciaków oraz dla Ciebie!

Wcale nie żartowałam z tym podwójnym Św. Mikołajem. Otóż właśnie ruszyły pierwsze aukcje a łącznie do 17. grudnia 2017 r. będziecie mogli zlicytować 50 zestawów słodyczy, wykonanych przez dzieciaki oraz zabawki: Smoby – Fabrykę Lizaków, Fabrykę Czekolady, Zestawy do robienia babeczek oraz Zestawy do pieczenia ciastek. Zatem z jednej strony mamy tak bardzo potrzebną pomoc a z drugiej zakup świetnego prezentu gwiazdkowego dla bliskich Wam łasuchów. Ceny wywoławcze są bardzo atrakcyjne i zaczynają się już od 50 zł 🙂

Aukcję w serwisie Charytatywni Allegro organizuje Fundacja Przyjaciółka. Cały dochód z licytacji zostanie przekazany dla Domu Dziecka Caritas im. Świętej Rodziny w Lesznie. To Dom Dziecka i nikt inny zdecyduje, na co przeznaczy fundusze. O całej akcji możecie dodatkowo przeczytać TUTAJ.

Jeśli z jakiejś przyczyny nie chcecie licytować wystawionych słodyczy i zabawek, możecie wspomóc Dom Dziecka w jeszcze jeden sposób! Przy okazji akcji, macie możliwość wystawić własne przedmioty na aukcję w serwisie Charytatywni Allegro. Na stronie aukcji, na samej górze znajdziecie link: “wystaw przedmiot na ten cel”. Klikacie i dodajecie coś od siebie 🙂

Mały dom, wielkie potrzeby!

Abyście zrozumieli, jak wielkie są potrzeby Domu Dziecka w moim mieście – Lesznie, muszę Wam o nim po krótce opowiedzieć. Obecnie mieszka w nim kilkanaścioro dzieci w wieku szkolnym. Otwarci i ciekawi świata pierwszoklasiści i dorastający nastolatkowie tworzą jedną, wielką rodzinę. Opiekują się nimi przemili, dowcipni i oddani ludzie. W każdym kącie widać ogrom pracy i zaangażowania mieszkańców domu. Podczas warsztatów widziałam, jak wszyscy są ze sobą zżyci, znają się na wylot.

Te trzy godziny warsztatów były dla mnie bardzo emocjonalne, ale widok zadbanych i otoczonych miłością dzieciaków, podziałał niezwykle krzepiąco. I były to trzy godziny świetnej zabawy we wspaniałym, różnorodnym gronie!

Dyrekcja i opiekunowie najlepiej znają potrzeby swoich wychowanków, ale wszyscy razem żyją teraz ważnym wydarzeniem – remontem i niedaleką przeprowadzką do nowego domu. Jak tylko zakończą się prace (przebudowa, wykańczanie, urządzanie), będą mogli ciasną kamienicę z obskurnym podwórkiem zamienić na wiekową, ale odświeżoną willę z dużym ogrodem. Zamiast ruchliwej i głośnej okolicy, będzie sąsiedztwo parków i szkół. Kibicuję im, aby przeprowadzka odbyła się jak najprędzej!

Tym chętniej i z większym zapałem zaangażowałam się akcję i liczę, że pomożecie mi zebrać ładną sumę dla dzieciaków. Wiem, że teraz najbardziej zależy im właśnie na nowym, wygodnym domu i ogrodzie ❤️

Kliknij, aby wziąć udział w aukcji! (link do aukcji)

Partnerem wpisu jest Simba Toys Polska.

Poniżej możecie obejrzeć zestawy Smoby w akcji z Antkiem i Niną 🙂

Zabawa, którą pokochają dzieciaki! Przekonaj się, dlaczego.

Previous List do sąsiada, który codziennie truje Ciebie i Twoją rodzinę.
Next Książki w salonie, sypialni czy w kuchni - jak pięknie je wyeksponować?

Suggested Posts

Blog roku, czyli kto pływał bez majtek.

Walczę.

Mamy swoje sposoby na nudę.

Witajcie zmiany, czekałam na Was!

Nie ma to jak praktyczny prezent na Dzień Kobiet!

Zielone smoothie może być smaczne? No raczej!