Wyjątkowe warsztaty i okazja, by zostać podwójnym Św. Mikołajem!


Nareszcie mogę Wam dokładnie napisać, co mnie tak cieszy i naprawa dumą od kilku miesięcy! Wspaniała akcja charytatywna właśnie wkracza w swój finał i to najlepszy moment, aby podzielić się z wami wszystkimi szczegółami. To jest też czas, aby zaprosić i zachęcić Was do działania. I jestem więcej niż pewna, że zainteresujecie się pomysłem, aby w tym przedświątecznym okresie, zrobić dwa dobre uczynki w jednym!

Jest mi niesamowicie miło, że zostałam zaproszona przez markę Simba Toys Polska do ogólnopolskiej akcji charytatywnej na rzecz domów dziecka. Jako jeden z 5 ambasadorów mogłam wybrać placówkę i zaangażować się w pomoc dzieciakom. Nawet nie wiecie, jak cieszy mnie fakt, że mogę w ten sposób zrobić coś dla małych mieszkańców mojego rodzinnego miasta – Leszna! I jak przypuszczacie, ich potrzeby są ogromne, zwłaszcza teraz (o czym za chwilkę).

W jednym z ostatnich tekstów pisałam Wam, że wzięłam udział w szczególnym wydarzeniu. Były to warsztaty: „Słodka zabawa ze Smoby Chef” i wzięli w nich udział dzieci i opiekunowie z Domu Dziecka Caritas im. Świętej Rodziny w Lesznie. Trzy intensywne godziny nauki i zabawy. Uczestnicy zobaczyli przygotowane stoiska z Fabrykami Lizaków i Fabrykami Czekolady, więc wiercili się niecierpliwie, gdy przekazywałam im kilka ciekawych faktów o historii i powstawaniu czekolady. Moje pedagogiczne doświadczenie podpowiedziało mi, że powinnam już przestać przynudzać i zaprosić wszystkich do zabawy 😀

Zabawa, jak widzicie na zdjęciach, była intensywna i produktywna. Jeśli ktokolwiek z uczestników sądził, że będzie nudno, to szybko zmienił zdanie :)) Radość z tworzenia, beztroska brudzenia się i oczywiście satysfakcja z samodzielnego wykonania słodyczy – to wszystko malowało się na twarzach młodszych i starszych.

Jeśli nie wierzyliście mi ostatnim razem, że zabawa ze Smoby jest przednia i brudna, obejrzyjcie fotorelację poniżej 😀 Czekolada i posypki były dosłownie wszędzie! Ale od razu uspokajam, że jeden cykl zmywarki doskonale sobie z tym poradził.

Akcja i mega okazja dla dzieciaków oraz dla Ciebie!

Wcale nie żartowałam z tym podwójnym Św. Mikołajem. Otóż właśnie ruszyły pierwsze aukcje a łącznie do 17. grudnia 2017 r. będziecie mogli zlicytować 50 zestawów słodyczy, wykonanych przez dzieciaki oraz zabawki: Smoby – Fabrykę Lizaków, Fabrykę Czekolady, Zestawy do robienia babeczek oraz Zestawy do pieczenia ciastek. Zatem z jednej strony mamy tak bardzo potrzebną pomoc a z drugiej zakup świetnego prezentu gwiazdkowego dla bliskich Wam łasuchów. Ceny wywoławcze są bardzo atrakcyjne i zaczynają się już od 50 zł 🙂

Aukcję w serwisie Charytatywni Allegro organizuje Fundacja Przyjaciółka. Cały dochód z licytacji zostanie przekazany dla Domu Dziecka Caritas im. Świętej Rodziny w Lesznie. To Dom Dziecka i nikt inny zdecyduje, na co przeznaczy fundusze. O całej akcji możecie dodatkowo przeczytać TUTAJ.

Jeśli z jakiejś przyczyny nie chcecie licytować wystawionych słodyczy i zabawek, możecie wspomóc Dom Dziecka w jeszcze jeden sposób! Przy okazji akcji, macie możliwość wystawić własne przedmioty na aukcję w serwisie Charytatywni Allegro. Na stronie aukcji, na samej górze znajdziecie link: „wystaw przedmiot na ten cel”. Klikacie i dodajecie coś od siebie 🙂

Mały dom, wielkie potrzeby!

Abyście zrozumieli, jak wielkie są potrzeby Domu Dziecka w moim mieście – Lesznie, muszę Wam o nim po krótce opowiedzieć. Obecnie mieszka w nim kilkanaścioro dzieci w wieku szkolnym. Otwarci i ciekawi świata pierwszoklasiści i dorastający nastolatkowie tworzą jedną, wielką rodzinę. Opiekują się nimi przemili, dowcipni i oddani ludzie. W każdym kącie widać ogrom pracy i zaangażowania mieszkańców domu. Podczas warsztatów widziałam, jak wszyscy są ze sobą zżyci, znają się na wylot.

Te trzy godziny warsztatów były dla mnie bardzo emocjonalne, ale widok zadbanych i otoczonych miłością dzieciaków, podziałał niezwykle krzepiąco. I były to trzy godziny świetnej zabawy we wspaniałym, różnorodnym gronie!

Dyrekcja i opiekunowie najlepiej znają potrzeby swoich wychowanków, ale wszyscy razem żyją teraz ważnym wydarzeniem – remontem i niedaleką przeprowadzką do nowego domu. Jak tylko zakończą się prace (przebudowa, wykańczanie, urządzanie), będą mogli ciasną kamienicę z obskurnym podwórkiem zamienić na wiekową, ale odświeżoną willę z dużym ogrodem. Zamiast ruchliwej i głośnej okolicy, będzie sąsiedztwo parków i szkół. Kibicuję im, aby przeprowadzka odbyła się jak najprędzej!

Tym chętniej i z większym zapałem zaangażowałam się akcję i liczę, że pomożecie mi zebrać ładną sumę dla dzieciaków. Wiem, że teraz najbardziej zależy im właśnie na nowym, wygodnym domu i ogrodzie ❤️

Kliknij, aby wziąć udział w aukcji! (link do aukcji)

Partnerem wpisu jest Simba Toys Polska.

Poniżej możecie obejrzeć zestawy Smoby w akcji z Antkiem i Niną 🙂

Zabawa, którą pokochają dzieciaki! Przekonaj się, dlaczego.

Previous List do sąsiada, który codziennie truje Ciebie i Twoją rodzinę.
Next Książki w salonie, sypialni czy w kuchni - jak pięknie je wyeksponować?

Suggested Posts

Pomysł na obiad: Penne z boczkiem i sosem serowym w 15 minut!

Goshico poleca się na urlop (i nie tylko)!

Są takie dni …

Co to był za weekend!

Rodzicielstwo Bliskości ma jedną, poważną wadę.

„Seks w wielkim mieście” i najlepsze cytaty.

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *