Neutralny pokój dziecka – kolory, meble i dodatki.


Nie wszystkie dziewczynki lubią róż. Nie wszyscy rodzice chcą “skazywać” synka na kolor niebieski. A jednak jakoś nam ten podział sam spontanicznie wpada do głowy. Jest nam on też po części narzucany – producenci zwykle uznają jeden słuszny podział kolorów. Tymczasem jest cała gama barw neutralnych, które będą idealną bazą w pokoju i w szafie malucha. Taką, którą z czasem będzie można wzbogacać o konkretne już dodatki. Bo neutralny wcale nie znaczy nudny. Sami zobaczcie 🙂

Kiedy myślimy o neutralnych kolorach, nie tylko w wystroju wnętrz, ale i w ubrankach, zazwyczaj myślimy o żółtym, szarym i … zielonym? Bo biel nudna i niepraktyczna a szarości to jakieś takie ponure i smutne. Zobaczcie poniższe pomysły na neutralny wystrój dziecięcego pokoju. Nie tylko dla maluszków, ale i przedszkolaków i starszaków. Zobaczcie, jak pięknie biel rozjaśnia pomieszczenie i jak przełamana jest przez dodatki – szarości, beże a czasami także przez żywe czerwienie, granaty czy nawet złoto.

W wielu przypadkach mam problem z określeniem, czy właścicielem pokoju jest chłopiec czy dziewczynka. Czasami to jedynie detale wskazują na płeć dziecka. I to jest właśnie świetne w neutralnych wystrojach – jest prosto, jasno, bez przesytu. A jednak z charakterem.

Mamy tutaj naturalne kosze, dywany, meble w naturalnym kolorze. Do tego żywe kwiaty w soczystej zieleni. I przemyślane, nietuzinkowe dodatki oraz zabawki – girlandy, obrazki, plakaty, półeczki … Czasami to jest istny miszmasz, co tylko dowodzi, że ciekawy efekt można uzyskać za pomocą mebli z odzysku. Widać też jak na dłoni, że wystrój pokoju dziecięcego nie musi być dziecinny. Tak samo, jak to, że czerń jest ciekawym przełamaniem wnętrza i nie czyni go mroczniejszym.

Gdybym dziś urządzała kolejny pokój, tudzież kącik dla noworodka, poszłabym właśnie w tym kierunku. Neutralny wystrój jest bardzo bezpieczny, niczego nie narzuca i może się zmienić w zupełnie inny pokój niewielkim kosztem i w mgnieniu oka.

 

(zdjęcia wnętrz: pinterest.com; pozostałe: piwnooka.pl)

Previous 20 zaskakujących zastosowań dla rzeczy, którą codziennie wyrzucasz do kosza.
Next Podziwiam Cię!

Suggested Posts

Takiej dobroczynności chcę nauczyć moje dzieci.

Podziwiam Cię!

3-2-1 … Akcja!

Plakaty na Dzień Babci i Dziadka – zupełnie za darmo!

Christmas Tag – moje Święta w pigułce!

Pomysł na obiad: Makaron na trzy sposoby bez gotowania!